RSS
czwartek, 06 grudnia 2018

♥To będzie koncert kameralny.
Ty, ja...
a cała reszta zdumionego świata
zasłucha się i zapatrzy.

 

Nie, nie...
niczego dzisiaj nie zdobywam, ani o nic nie walczę.
Wychodzę na kawę i do kina.
I na lody. W ładnych butach.
Wychodzę kochać każdą chwilę swojego dnia.

 

Wiersze są mojego autorstwa - ECh

Zdjęcia - niestety, nie wiem.

13:39, lala.lu
Link Dodaj komentarz »

Małe podsumowanie :) W 2018 r. w górach spędziłam równiutkie 40 dni (jakie to symboliczne!) i przewędrowałam 1159 km. (Do końca roku planuję jeszcze dwie wycieczki).

Moim największym osiągnięciem było Przejście Kotliny Jeleniogórskiej (z sukcesem) - 137 km w 38 godzin.

Poza tym: dokończyłam GSS - 54 km, przeszłam GSŚ z przedłużeniem do Ujazdu - 115 km, zaczęłam GSB - 226 km, I Królewską Wyrypę - 66,5 km. Przeżyłam cudowne wschody i zachody słońca, księżyce w pełni i dosłownie każdą pogodę, jaka jest możliwa pod naszą szerokością geograficzną. Jechałam sama albo z cudownymi ludźmi, z których część jest dzisiaj moimi przyjaciółmi. Dziękuję! Dziękuję!


Jestem człowiekiem szczęśliwym - góry dają mi siłę, są moim azylem, radosnym znojem... kształtują mój charakter i moją wrażliwość. Ha! są częściowo odpowiedzialne za to, kim jestem.

Oczywiście! I have a dream - niektórzy wiedzą jakie... ale do tego będę musiała jeszcze solidnie poćwiczyć.13:34, lala.lu
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 03 grudnia 2018

Z wrocławskiej giełdy minerałów po kilkugodzinnej eksploracji przytargałam do domu malachity i węgiel. Oraz naturalne tygrysie oko.

Malachit - zasadowy węglan miedzi, dość miękki i kruchy kamień, rzadko tworzy kryształy (maleńką szczotkę malachitową mam z innego polowania). Od czasów prehistorycznych znany jako barwnik i środek leczniczy (uśmierza ból i ma właściwości bakteriobójcze - nic dziwnego, zawiera 57% miedzi, która reaguje z kwasami skóry). Uważa się, że pomaga przy autyzmie, dysleksji i zaburzeniach koncentracji - w jaki sposób? I to jest dla mnie zagadka do rozwiązania.


Szungit - rodzaj węgla kopalnego, przy czym węgiel stanowi 99% jego masy. W Rosji od XVIII w. oczyszczano szungitem wodę, jednak jego zdolności do filtrowania i pochłaniania toksycznych substancji potwierdzono dopiero w 1922 r. oraz po odkryciu fulerenów (czyli specjalnych molekuł tego węgla) (był za to Nobel w 1996 r.).

Gagat - jest tak lekki jak kawałek drewna, co mnie zawsze fascynowało. Jest to bitumiczna odmiana węgla brunatnego, czyli substancji organicznej (węgiel + wodór + tlen). Miękki, bezpostaciowy, oczywiście łatwopalny.

Tygrysie oko - migotliwa odmiana kwarcu. Mam garść ślicznych bębniaków i byłam ciekawa, jak wygląda nieoszlifowany egzemplarz. Łagodzi stany zapalne układów oddechowego i pokarmowego (nie wiem jeszcze, czemu - wodorotlenek żelaza?). Uspokaja, harmonizuje, ułatwia uchwycenie równowagi.

Tego, po co poszłam na giełdę, nie było.Tagi: minerały
16:26, lala.lu
Link Dodaj komentarz »

Miało lać, ostatecznie lekko kropiło. W efekcie poza dwójką Czechów i grupką studentów na szlaku 24 listopada w Górach Stołowych nikogo nie było. Bosko.

Z Batorowa przeszliśmy zboczem Dzika, Rogacza, przez Skalne Grzyby, Niknącą Łąkę, Wielkie Torfowisko, mijając Skalną Futrę aż do Lisiej Przełęczy. Owszem, zbaczaliśmy ze szlaku, bo kto nienormalny odpuściłby przeciskanie się przez szczeliny, przeskakiwanie nad nimi albo chociaż ślizganie się po mokrych pniach zwalonych drzew? No ja rejczel nie.


Wracaliśmy niebieskim szlakiem przez Kopę Śmierci (825 m. n.p.m.). Powiedziałabym, że nazwa nieuzasadniona, gdyby nie fakt, że musiał przejść tamtędy jakiś anioł śmierci, który pozwalał tyle drzew, że przedzieranie się przez nie było niemałym wyzwaniem. Mijając Skały Puchacza, bokiem Góry Świętej Anny (kiedyś muszę je policzyć), a później przed Górę Anny (innej?) już zielonym szlakiem dobiliśmy z powrotem do auta. W sumie 24 km, z sumą przewyższeń 529 m.

 piątek, 30 listopada 2018

- I dokąd teraz pójdziesz?
- Nigdzie. Najpiękniejsze miejsce jest we mnie.

 ♥

Sztorm w głowie wyrzucił mnie na martwe morze smutku.
Nie ma wiatru.

(ECh)
Fot. Zdzisław Beksiński

 ♥

Nic tak dobrze nie odkrywa duszy jak słabość
i dlatego jest taka piękna.
Nic tak dobrze nie odkrywa cudzej duszy jak twoja słabość
i dlatego jest taka ważna.

10:21, lala.lu
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 127
Tagi
zBLOGowani.pl